Patarimai planuojantiems vestuvių vaišes.

Įsimintiniausią gyvenimo akimirką vestuvių dieną, kiekviena pora nori nebesirūpinti smulkmenomis, o tiesiog mėgautis švente ir vienas kito meile. Kad vestuvių diena paliktų ne tik Jums, bet ir visiems svečiams neišdildomų įspūdžių bei šiltus prisiminimus, svarbu pasirūpinti vienu pagrindinių akcentų vaišėmis. 

Pateikiame keletą vertingų patarimų į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

TIEKĖJO PAIEŠKOS

Viena didžiausių klaidų, kurią jaunieji daro: kliaujasi kitų rekomendacijomis, nepatikrindami kelių tiekėjų pasiūlymų. 

Planuodami šventės vaišes, nesirinkite jų vien pagal gražias tiekėjo nuotraukas, skambius pavadinimus ar draugų ir giminaičių rekomendacijas. Kas jiems tiko ir patiko Jums nebūtinai tiks.

Atkreipkite dėmesį į maisto tiekėjų bendravimą ir reagavimą į Jūsų užklausas, poreikius. Jei tiekėjas negali pasiūlyti varianto be alergenų ar veganiško varianto Jūsų svečiams gerai pagalvokite ar šventė bus visiems maloni. Lėta komunikacija ir vangus bendravimas taip pat gali būti vienas iš nepatikimumo rodiklių. Šventės dieną tai gali sukelti daug ir nemalonių problemų.

DEGUSTACIJA KOKYBĖS IR SKONIO PATIKRINIMAS

Išsirinkus norimą maisto tiekėją neskubėkite. Paprašykite surengti Jums degustacinę vakarienę iš pasirinktų patiekalų ir užkandžių. Tai ne tik leis Jums būti ramiems dėl maisto skonio, kokybės ir estetikos šventės metu, bet taip pat šventės svečiams leis mėgautis šviežiu, skaniu ir kiekvieno poreikius atliepiančiu maistu.

APTARNAUJANTIS PERSONALAS

Užtikrinti vien kokybišką ir skanų maistą neužtenka. Pasirūpinkite ir Jus aptarnaujančiu personalu. Sklandus ir profesionalus maisto patiekimas užtikrina, kad šventės metu viskas vyktų laiku, svečiams nieko netrūktų, o Jūs galėtumėte mėgautis skaniausiais patiekalais. 

Aptarnauti 15-20 asmenų dažniausiai užtenka vieno padavėjo. Tačiau viskas priklauso nuo patiekalų kiekio ir jų patiekimo. Galbūt norėsite atskiro someljė aptarnavimo?

SVEČIŲ IR JŪSŲ POREIKIAI

Pasirūpinkite, kad Jūsų svečiai jaustųsi laisvai. Planuojant vestuves, pakvietime rekomenduojame svečių paprašyti informuoti Jus apie alergijas ar kitus specialius mitybos poreikius: galbūt yra veganai, vegetarai, žaliavalgiai ir pan. Tai leis sklandžiau suplanuoti dieną, vaišes ir pasirūpinti visų poreikiais.

MAISTO KIEKIO PLANAVIMAS

Lietuviai svetingumu pasižymintys žmonės, tačiau planuojant maisto kiekį šventėje, rekomenduojame vadovautis sveiku protu.

Įvertinkite kokioje aplinkoje ir kokį maistą tieksite. Jei vestuvės vasarą, o šventė patalpoje, kuri neturi kondicionierių ar veikiančių šaldytuvų, tikėtina, kad maistas nesilaikys šviežias taip ilgai kaip galėtų. Neužmirškite pasirūpinti maistu vedėjams, muzikantams, fotografams ir kitam Jus aptarnaujančiam personalui.

VESTUVIŲ TORTAS

Vestuvių tortas vienas pagrindinių vestuvių šventės akcentų. Prieš užsakydami tortą, apgalvokite kokio dydžio torto Jums reikės. Jei šventėje tieksite ir kitų saldėsių, torto Jums reikės mažiau. Paprastai, vienam svečiui skiriama 150-200 g. torto ir 50-80 g. kitų saldumynų. 

Renkantis torto skonį pagalvokite apie svečių ir Jūsų alergijas ar gyvenimo būdą. Ar norite sveikesnio, natūralesnio, saldesnio, o gal gaivesnio torto? Galbūt kažkas netoleruoja glitimo ar nevartoja cukraus? Tokiais atvejais apsvarstykite galimybę daryti kelių aukštų tortą, o kiekvieną aukštą skirtingo skonio ar sudėties.

Taip pat vis labiau populiarėja idėja yra tortą keisti ledų vagonėliu, kur kiekvienas svečias gali įsidėti norimų ledų pats, šviežiai keptais saldžiais blynais ar spurgomis.

„Medžiotojų Sostinėje“ pasiūlysime patyrusį ir profesionalų virtuvės personalą, platų šviežių patiekalų ir užkandžių asortimentą bei idėjų Jūsų nepamirštamai vestuvių šventei. 

+37069833059 | info@medziotojusostine.lt