Oficialius stalo dekoravimas. Patarimai ir taisyklės

Organizuojate šventės oficialią vakarienę? Tiek daug skirtingų indų, įrankių ir taisyklių… Susipažinkite su stalo etiketo ir dekoro reglamentu!

Staltiesė

Tradiciškai oficialių progų staltiesė yra baltos arba kitos itin šviesios spalvos. Tačiau pakilios šventės džiaugsmą ne ką mažiau gali suteikti ir
kitokie spalviniai sprendimai! Šiuo atveju svarbiau atkreipti dėmesį į pačios staltiesės kokybę – standžios, kokybiškos medžiagos staltiesė suteiks stalui prabangos.

Indai ir įrankiai

Daugeliui tinkamų indų ir įrankių išdėstymas yra labiausiai neraminanti stalo ruošimo dalis. Pradedantiesiems: šakutė visada keliauja į kairę lėkštės pusę, o peilis ir šaukštas – į dešinę. Kalbant apie stalo įrankių išdėstymą, bendra taisyklė yra ta, jog jie visada turi būti išdėstyti
atvirkštine naudojimo tvarka. Tai reiškia, kad stalo įrankiai, kuriuos naudosite pirmiausia, turi būti toliausiai nuo lėkštės, o peiliai visada dedami dantytu kraštu į lėkštę.

Stalo indai dedami tokia tvarka: pagrindinė maisto lėkštė, tuomet salotų lėkštė (jeigu bus tiekiamos) ir sriubos dubuo. Pagrindinė maisto lėkštė turi būti visada, nepaisant to, ar Jūsų svečiai naudos tik sriubos dubenį.

Stalo indų spalva turėtų būti suderinta su staltiese ir būti vienos ar kelių tarpusavyje derančių atspalvių. Jeigu ant stalo dėsite stiklinius servizus, juos geriau išryškina šviesios spalvos staltiesė bei minimalistinis indų stilius.

Servetėlės

Maža, tačiau tiek pat svarbi šventinio stalo detalė – servetėlės. Jeigu norite, kad Jūsų vakarienė išties atrodytų pakiliai, venkite vienkartinių servetėlių ir rinkitės medžiagines. Medžiagines servetėles galima perrišti įvairiais kaspinais, pridėti dekoratyvinį žie, šakelę ar kitos, prie šventinės nuotaikos derančios, atributikos.

Dekoracijos

Čia galite leisti pasireikšti savo kūrybiniams sugebėjimams! Tačiau nepersistenkite – per didelis dekoracijų kiekis gali užgožti pagrindines
stalo detales ir atrodyti netvarkingai. Jeigu puošiate iškilmingą vakarienę, Jums tereikia keleto žvakidžių ir/arba gėlių.

Stalo etiketo patarimas! Niekada nekelkite taurės, kol jus aptarnauja. 

Jeigu vis dar nerimaujate – „Medžiotojų Sostinės“ kolektyvas pasiruošęs jums padėti! Turime daug patirties, esame organizavę ir priėmę daugybę skirtingų renginių, nuolat tobulėjame ir prisitaikome prie besikeičiančių
poreikių. Būkite užtikrinti savo renginio kokybe: +37069833059 | info@medziotojusostine.lt